>

Aktualności

  • Ireneusz Kujawski
  • Aktualności

świetlica

Dziś naszą świetlicę odwiedził tata Lenki Śliwy  pan Paweł, który jest ratownikiem medycznym. Podczas spotkania uczniowie uczyli się jak należy sprawdzać u człowieka przytomność, oddech i tętno oraz w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej zanim przyjedzie zespół ratownictwa medycznego.  Po omówieniu zasad udzielania pierwszej pomocy uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w ćwiczeniach praktycznych wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem pana Śliwy.

Spotkanie było doskonałą okazją do poznania odpowiedzialnej i ciężkiej pracy ratownika medycznego, wdrażania dzieci do pomocy potrzebującym. Być może w przyszłości, wiedza zdobyta podczas dzisiejszego spotkania przyczyni się do uratowania komuś życia.  Serdecznie dziękujemy za pouczającą i ciekawą lekcję, mamy nadzieję,że nie ostatnią.

Opublikowane na szkolnym fb przez: Katarzyna Rekiel

 

Szkoła Podstawowa nr 18 im Franciszka II Rakoczego
ul. Węgrowska 1
82-300 Elbląg 

 

Informacje

tel.  55 625-86-40 
      55 625-86-43

sp18@elblag.eu

© 2017 Szkoła Podstawowa nr 18 w Elblągu