>

Aktualności

  • Dorota Życzkowska
  • Osiągnięcia

Franek Rekiel z klasy III a wygrał główną nagrodę - tablet

Co roku, 16 października, z okazji Światowego Dnia Żywności, Bank Żywości w Elblągu organizuje Strajk Żywności. Celem obchodów Światowego Dnia Żywności jest pogłębianie świadomości opinii publicznej na temat globalnych problemów żywnościowych i wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem, niedożywieniem i ubóstwem. W 1996 roku odbył się pierwszy Światowy Szczyt Żywnościowy i zgromadził reprezentantów ze 185 krajów. Postanowiono do 2015 roku zredukować o połowę liczbę głodujących dzieci, mężczyzn i kobiet. Drugi Światowy Szczyt odbył się w 2002 roku. Równolegle w Rzymie, w dniach 10–13 czerwca 2002, odbyła się debata, która skupiła reprezentantów z 650 organizacji praw człowieka, pracowniczych i rolniczych z 92 krajów. Banki Żywności organizuję różne wydarzenia w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Żywności , żeby zwrócić uwagę społeczności lokalnych, w których działają na obydwa problemy: marnotrawstwo żywności i niedożywienie, w szczególności dzieci i młodzieży. Trzeba podkreślić, że niedożywienie nie zawsze wynika z ubóstwa, często jest skutkiem złego sposobu odżywiania się. Toteż w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa finansowanego z funduszy unijnych prowadzimy warsztaty uczące zasad zdrowego odżywiania się. Bank Żywności w Elblągu stara się edukować przede wszystkim dzieci i młodzież, zgodnie ze starym porzekadłem, że „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Stąd wydarzenia organizowane w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Żywności kierowane są głównie do najmłodszego pokolenia – w nadziei, że wyrobią w sobie dobre nawyki i na problem marnowania żywności zwrócą też uwagę w swoich domach.

Nasi uczniowie przystąpili do konkursu plastycznego pt. Nie marnuję, segreguję, organizowanym przez Bank Żywności. Franek Rekiel z klasy III a wygrał główną nagrodę - tablet!!! Gratulujemy!

Najnowsze

Dzień kropki

Dzień kropki

16 września 2019
Trenujemy koncentrację

Trenujemy koncentrację

16 września 2019
Zamień klamoty...

Zamień klamoty...

16 września 2019

Szkoła Podstawowa nr 18 im Franciszka II Rakoczego
ul. Węgrowska 1
82-300 Elbląg 

 

Informacje

tel.  55 625-86-40 
      55 625-86-43

sp18elblag.sekretariat@wp.pl

© 2017 Szkoła Podstawowa nr 18 w Elblągu