• Super User
  • Osiągnięcia

Akcja ŚDTM jest wielkim szkolnym wydarzeniem, w którym uczestniczymy już od kilku lat.

Najpierw w każdej klasie trwają przygotowania, podczas których dzieci przypominają sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw: „Hasło dnia”, „Marmur” oraz „Matematyczne spacery”. Dzieci z klasy 3b wykonały mnożeniowe gry planszowe. Rozłożył je w ogrodzie. Każdy kto odwiedził tego dnia ogród bawił się wyśmienicie. W innych klasach powstawały plakaty, niezwykłe tabliczki mnożenia, matematyczny wystrój korytarzy szkolnych przypominał na każdym kroku o ŚDTM. Potem jest już 29 września, czyli sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy” podczas egzaminów. Nauczyciel może przeprowadzić akcję w klasie, szkole i w mieście. Dzieci stają się egzaminatorami i sprawdzają znajomość tabliczki mnożenia starszych kolegów oraz dorosłych. Wszystkie materiały niezbędne do przeprowadzenia akcji w klasie i szkole są darmowe i można je pobrać na stronie internetowej po rejestracji szkoły.

Bezpieczne ferie

Mały reporter