UCZEŃ NAUCZYCIEL RODZIC SZKOŁA

 

 Podręczniki online
KONTAKT


SZKOŁA PODSTAWOWA NR 18

ul. Węgrowska 1
82-300 Elbląg
tel. 55 625-86-40
fax 55 625-86-43
sp18elblag.sekretariat@wp.plSzkoła Podstawowa nr 18 w Elblągu w katalogu Gwiazdor

 

W SZKOLE
AKCJE


PTASIA OSTOJA

JESTEM EKO-JESTEM TRENDY
LINKOWNIA
WITAJCIE W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM 2013/2014

CO SŁYCHAĆ U NASZYCH NAJMŁODSZYCH?
15.10 (wtorek)- wzięliśmy udział w niezwyłej lekcji - "Żywej lekcji przyrody"! Zobaczyliśmy namiastkę świata na czterech, sześciu, ośmiu i kilkuset nogach - kameleony, gekony, modliszki, patyczaki, straszyki, karaczany, czy skorpiony zapewniły nam wiele wrażeń i emocji.
01.10 (wtorek)- wybraliśmy się do naszego ogródka. Tu również zawitała Pani Jesień- mieliśmy zatem dużo pracy - grabiliśmy liście, przekopaliśmy grządkę, a na koniec posadziliśmy nasze cebulki kwiatowe, które wiosną obudzą się, by radować nas swym widokiem.
 
30.09 (poniedziałek)- Dzień Chłopaka- obchodziliśmy w naszej klasie nie lada święto! Dziewczynki złożyły moc życzeń i wręczyły kolegom drobne upominki. Wszystkiego najlepszego chłopcy!
25.09 (środa)- udalismy się do Galerii El na zajęcia edukacjne pt. "C(i)ała prawda. Między sztuką a kryminalistyką". Jak unikalne są układy naszych linii papilarnych?, dlaczego wzór na podeszwie buta ma znaczenie? - to pytania, na które najmłodsi szukali odpowiedzi, tworząc własną kartę daktyloskopijną, wykonując gipsowy odlew buta, czy "konserwę zapachową".
27.09(piątek)- dzisiaj było u nas smacznie, zdrowo, kolorowo, a to za sprawą owocowej uczty, jaką samodzielnie przygotowali zerówkowicze. Sprawne rączki z ochotą myły, obierały i kroiły różnorodne owoce, aby sporządzić sałatkę owocową. Teraz wszyscy mamy dziarskie minki, bo ... zjadamy witaminki!
07.03 - uczniowie klasy 0 "a" wzięli udział w warsztatach naukowych dla najmłodszych pt. "Fizyka dla smyka". Jako asystenci profesora Pytalskiego samodzielnie z wielką radością badali i odkrywali świat nauki.
 
04.03 - dzieci z klasy 0 "a" udały się na zajęcia edukacyjne do Filii Nr 4 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej na zajęcia edukacyjne o legendach elbląskich. W licznych legendach maluchy podziwiały odwagę Piekarczyka, męstwo elblążanek, a za sprawą księcia Kilima dzieci zrozumiały, że chciwość nie popłaca.
Nasze maluchy zwiedzają szkołę wraz z rodzicami podczas Drzwi Otwartych.
SUKCES!!!
20 listopada w Miejskim Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Nr 1 znajdującym się
w Szkole Podstawowej Nr 4 w Elblągu odbyło się rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu plastyczno-literackiego „Jestem bezpieczny na drodze”. Konkurs został przeprowadzony w ramach programu „Żyj, ucz się i baw bezpiecznie”.. Nasza uczennica Maja Gołębiewska zajęła I miejsce w kategorii praca plastyczna –oddział przedszkolny. Wyróżniono również naszych zerówkowiczów : Gabrysię Kamińską, Kasię Kowalską i Bartka Szczepanka. Serdecznie gratulujemy!
 
20.02.2013 - zerówkowicze udali się do Teatru im. A. Sewruka na znakomite przedstawienie dla dzieci w wykonaniu aktorów teatru elbląskiego. Sztuka "Bajki Samograjki" przeniosła nas do świata "Czerwonego Kapturka", "Jasia i Małgosi" i "Kota w butach", bawiła i uczyła. A na koniec spotkaliśmy się z panią policjantką z KMP w Elblągu , która to sprawdziła, ile to mądrości zawartych w bajkach, pozostało w naszych głowach.
 
WARSZTATY PLASTYCZNE- ŚWIETA TUŻ, TUŻ..
Święta tuż, tuż ..z myślą o tym już pod koniec października najmłodsi wzięli udział w warsztatach plastycznych w Pracowni Plastycznej na Starym Mieście w Elblągu poprowadzonych przez panią Joannę Podowską. Pod jej nadzorem dzieci wykonały upominki świąteczne dla najbliższych-śliczne Aniołki, które wręczą podczas spotkania wigilijnego w naszej klasie w grudniu. Spacerując po Starym Mieście wykonane zostało pamiątkowe zdjęcie pod Bramą Targową pod pomnikiem słynnego Piekarczyka.
06.12 - udaliśmy się do kina Światowid na Mikołajki z uroczym reniferkiem. Obejrzeliśmy film pt. "Renifer Niko ratuje brata", a do grzecznych dzieci przyjechał osobiście Święty Mikołaj - rozdając smakowite upominki. Ale największa niespodzianka była dopiero przed nami - w klasie czekał na nas ogromny worek z prezentami.
       
Dziś było smacznie, zdrowo, kolorowo, a to za  sprawą uczty kanapkowej, jaką samodzielnie przygotowały dzieci z naszej  zerówki. Sprawne rączki naszych milusińskich
z ochotą kroiły warzywa i  jajka, smarowały pieczywo, komponowały kanapki i z niezwykłą wyobraźnią  je ozdabiały Było smakowicie!
   
30.11 (piątek) - Andrzejki w naszej zaprzyjaźnionej bibliotece? Czemu nie! Pani Ela i Pani Monika opowiadały nam o historii andrzejkowej tradycji, poznaliśmy legendę o Świętym Andrzeju, była lekcja magii - przesądy, zaklęcia i wiele andrzejkowych wróżb.
   
Święto Misia
29.11 (czwartek) - każde dziecko ma małego, dużego, pluszowego, z kokardką czy też bez, tego jedynego ... ukochanego misia. Tuląc w ramionach swoje ukochane pluszaki udaliśmy się do szkolnej biblioteki na urodziny misia. Pani Basia opowiedziała nam ciekawą historię o misiu zwanym Teddy Bear, przyblizyła dzieciom misie znane i lubiane, choć już trochę zapomniane, jak miś Colargol, Paddington, Uszatek i Gumisie. A na koniec wspólnie zatańczyliśmy "Misiowy taniec".
   
15.11 (czwartek) - zerówkowicze z klasy 0 a odwiedzili Filię Nr 4 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej. Dzieci wzięły udział w zajęciach literackich poznając baśnie z różnych stron świata, na podstawie utworów braci Grimm, Ch.Perraulta, H.Ch.Andersena i A.Puszkina. A na koniec wykonały pracę plastyczną, przedstawiając swoją ulubioną postać baśniową.
   
DZIEŃ WŁOSKI
22 października odbył się w klasie 0b Dzień Włoski, a to za sprawą gości, którzy do nas tego dnia przybyli : byli to gimnazjaliści z Gimnazjum nr 8 w Elblągu ze swoją panią nauczycielką języka włoskiego - Małgorzatą Kamińską. Najmłodsi zapoznali się ze zwyczajami pochodzącymi z tego kraju, wyglądem flagi, charakterystycznym kształtem Włoch, nazwą stolicy państwa Włoskiego, nauczyli się podstawowych zwrotów grzecznościowych w tym języku oraz piosenki włoskiej, którą wraz z gośćmi radośnie zaśpiewali. Gra w BINGO pomogła w poznaniu kilkunastu nazw przedmiotów, roślin i zwierząt z najbliższego otoczenia. Na koniec spotkania, dzieci wykonały włoską flagę.
   

archiwum wieści>>>

INFORMACJE DLA RODZICÓW

OPIEKA I BEZPIECZEŃSTWO
Oddział przedszkolny w naszej szkole zapewnia wychowanie, zabawę i uczenie się w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa podczas pobytu obejmującego:
- pięć godzin zajęć edukacyjnych, Zajęcia z nauczycielem – opiekunem grupy – 22 godz. tygodniowo
SALA
Zajęcia prowadzone są w sali dydaktycznej dostosowanej do potrzeb dziecka pięcio- i sześcioletniego, wyposażonej w niezbędne pomoce dydaktyczne, zabawki wspomagające prawidłowy rozwój dziecka oraz spełniające wszystkie wymogi bezpieczeństwa, odpowiednie meble oraz 2 dywany na podłogę, zaplecze : zlew , wieszaczki na stroje gimnastyczne, koszyczki z jedzeniem itp.
ZAJĘCIA DODATKOWE
Po zakończeniu zajęć edukacyjnych, realizowanych zgodnie z podstawą programową proponujemy, bezpłatne zajęcia np.: język angielski, gimnastyka korekcyjna, religia możliwość zabaw w nowo wyposażonej sali zabaw dla najmłodszych( trampolina, ścianki wspinaczkowe, kojec z kulkami, kolorowe i miękkie klocki do budowania kolorowych, bezpiecznych budowli) oraz płatne zajęcia w zależność od potrzeb i propozycji rodziców dzieci uczęszczających do szkoły
OPIEKA PSYCHOLOGICZNA
Na życzenie rodziców, a także w przypadku wystąpienia takiej potrzeby, dostępna jest pomoc: psychologa,(współpraca z Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną nr 2 w Elblągu), pedagoga, logopedy
OPIEKA MEDYCZNA
Każde dziecko w szkole, ma zapewnioną opiekę pielęgniarki szkolnej.
WYŻYWIENIE
Szkoła zapewnia obiady (odpłatnie), mleko 3 razy w tygodniu
DODATKOWO
organizowane są różne wyjścia pozaszkolne: do kina, teatru, lekcje biblioteczne i teatralne, wycieczki do miejscowych zakładów pracy oraz instytucji, dzieci uczestniczą w imprezach i uroczystościach wewnątrzszkolnych i zewnątrzszkolnych, biorą udział w konkursach plastycznych teatralnych itp, wyjeżdżają na 1 wycieczkę w roku szkolnym, opiekują sie rabatką kwiatową w Zielonym Zakątku- w szkolnym ogródku- uczestniczą w Programie ,,Ekozespoły'', zbierają i segregują odpady, realizują program :,,Kubusiowi Przyjaciele Natury'' oraz Program ekologiczny ,,Bliskie spotkania z przyrodą'', obchodzone są też uroczyście urodziny dzieci( słodycze, pamiątkowe albumy wykonane przez dzieci z grupy, wspólny taniec i śpiew ), wybieramy Wzorowego Zerówkowicza miesiąca itp.

 
 Copyright © 2007 D. Życzkowska