UCZEŃ NAUCZYCIEL RODZIC SZKOŁA

 


W SZKOLE
CERTYFIKATYKONTAKT

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 18
ul. Węgrowska 1
82-300 Elbląg
tel. 55 625-86-40
fax 55 625-86-43
sp18elblag@wp.pl

NIE JESTEŚMY PRZECHOWALNIĄ!!!

Świetlica to nasz drugi dom – takie hasło to tytuł naszego regulaminu. Czujemy się tutaj bardzo swobodnie. Podstawowa forma naszej działalności to zabawa we wszystkich jej odmianach. Zabawa sprawia przyjemność, daje radość z odtwarzania i przekształcania rzeczywistości, jest sposobem przekazywania wiedzy i wzorców zachowania. Zabawa zaspokaja potrzebę działania każdego dziecka. Bawimy się w sali i na boisku, bardzo lubimy zabawy ruchowe i dydaktyczne. Mamy także czas przeznaczony na odrabianie lekcji i ćwiczenie różnych umiejętności. Bawimy się w małych artystów – rysujemy, malujemy farbami, wycinamy, lepimy w plastelinie. Bierzemy udział w międzyszkolnych konkursach, organizujemy ciekawe spotkania. Wspólnie przygotowujemy uroczystości świetlicowe, w których wszyscy chętnie biorą udział. Zaczął się nowy rok szkolny, więc przed nami wiele nowych, ciekawych wydarzeń.

GODZINY PRACY
Świetlica działa w godzinach 6.45 - 16.15
CO SŁYCHAĆ W ŚWIETLICY?

Jeżeli ktoś ma wątpliwości : Czy w świetlicy jest fajnie?
To z pewnością to, co będziecie czytać poniżej rozwieje Wasze powątpiewania!

III MIEJSCE ZA "ZIELONY TALERZ"
Elbląg w portEl.pl, Konkurs „Talerz pełen zdrowia” rozstrzygniętyWychodząc naprzeciw potrzebom dnia codziennego: jak trzymać formę - jak żyć zdrowo, świetlica szkolna Szkoły Podstawowej nr 14 zorganizowała międzyszkolny konkurs plastyczno- techniczny zatytułowany „Talerz pełen zdrowia”. Celem organizacji konkursu była troska o zdrowie naszych uczniów, ich prawidłowy rozwój fizyczny oraz popularyzacja zdrowego trybu życia i racjonalnego odżywiania się. Nagrodzeni uczniowie w otrzymali dziś (20 lutego) upominki książkowe. Wśród nich znalazła się Oliwia Koteluk nasz "Świetlik" i zajęła III miejsce.
BEZPIECZNE ZABAWY NA ŚNIEGU I LODZIE
W styczniu wiele uwagi poświęciliśmy bezpieczeństwu podczas zimowych zabaw na śniegu i lodzie. Przypomnieliśmy sobie jak należy się zachować w czasie uprawiania różnych dyscyplin sportowych, rozmawialiśmy o odpowiednim ubiorze oraz o ekwipunku na dłuższą zimową wyprawę. Wiele uwagi poświęciliśmy różnorodnym sportom zimowym. Dużo radości sprawiła nam zabawa „Zgadnij, jakim jestem sportowcem” oraz świetlicowa zimowa olimpiada, gdzie rywalizowaliśmy w rzucie śnieżką do celu i w hokeju na lodzie. Obiecujemy, że będziemy pamiętać o wszystkich przestrogach, aby nasze zabawy były wesołe i bezpieczne.
KONKURS "MOJA WŁASNA GRA PLANSZOWA"
Gry planszowe cieszą się w świetlicy dużą popularnością, dlatego z wielkim zapałem przystąpiliśmy do konkursu pn. „Moja własna gra planszowa” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 21 w Elblągu.

Powstały trzy gry planszowe, jedna z nich zajęła drugie miejsce w konkursie. Temat gry związany był z życiem szkolnym.

Dziewczynki wykazały się dużą pomysłowością, oryginalnie połączyły różne techniki plastyczne. Zwycięską pracę wykonały Justyna Markiewicz z klasy Ic, Dominika Warczak z klasy IIc, Justyna Kanownik z klasy IIId.Gratulujemy naszym świetlikom!

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA
Jak co roku Szkoła Podstawowa nr 12 zaprosiła nas do udziału w przeglądzie kolęd i pastorałek. W świąteczny nastrój wprowadzili nas uczniowie tej szkoły, którzy wykonali piękny utwór chóralny. Dwóch uczniów naszej szkoły Damian Mikulski i Artur Frajny z klasy III c przygotowało świąteczny utwór "Aniołki". Podczas występu przebrani byli za tytułowych posłańców bożych. Chłopcy zauroczyli publiczność wykonaniem pastorałki, zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz obdarowani upominkami.
Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów!
W ŚWIETLICOWYM DISNEYLANDZIE
W listopadzie wybraliśmy się w podróż do krainy bajek Walta Disney’a. Przypomnieliśmy sobie ulubione fragmenty najsłynniejszych animacji, charakteryzowaliśmy postacie, śpiewaliśmy piosenki. Sprawdzian wiedzy przygotowała sama Myszka Miki. Dzieci świetnie poradziły sobie w każdej konkurencji, wykazały się doskonałą pamięcią nawet najdrobniejszych szczegółów dotyczących bajkowych bohaterów. Do animowanego świata Disney’a z ochotą powrócimy za rok.
NASZ PIERWSZY SUKCES
Konkurs plastyczno-techniczny "Dary jesieni" zorganizowała świetlica szkolna przy zespole szkół nr 2. Jego  tematem była praca o tematyce jesiennej. Nasi uczniowie chętnie podjęli wyzwanie. Wykazali się dużą wyobraźnią i ciekawymi pomysłami. Justyna Kanownik wykonała przepiękne korale z jarzębiny, zajmując II miejsce w konkursie. Weronika Grzeszczak stworzyła portret pani Jesieni wykorzystując jesienne dary natury. Ola Zwolińska wykonała jesienny
> stroik, w którym znaleźć można było wszystkie dary jesieni, a Gabrysia Szymańska uformowała z liści bukiet róż. Wszystkie prace naszych artystów budziły entuzjazm i nadzieję na dalsze sukcesy. Gratulujemy uczestnikom i laureatce!
ŚWIETLICOWE OTRZESINY
Uroczystość przyjęcia nowych uczniów do braci świetlicowej to jedno z najważniejszych wydarzeń w roku i nasza stała tradycja. Pierwszaki były bardzo przejęte swoją rolą, a wychowawczynie jak co roku przygotowały dla nich nowe, ciekawe zadania. Maluchy w roli kotków na wyścigi piły mleko bez pomagania sobie rękoma, wykazując się przy tym nie lada sprawnością. Starsi koledzy kibicowali młodszym i chętnie włączali się do wspólnej zabawy. Był też wspólny śpiew, taniec, pląsy i poczęstunek. Po ostatniej próbie z plasterkiem cytryny w roli głównej, odbyło się uroczyste zaprzysiężenie nowych uczniów. Cieszymy się, że mamy nowych kolegów i koleżanki!
INTEGRACJA W RYTMIE DISCO
Nic tak nie łączy, jak taniec i zabawy przy muzyce. Naszą świetlicową integrację rozpoczęliśmy od wspólnej dyskoteki. W czwartkowe wrześniowe popołudnie świetlicę odwiedziło ponad sześćdziesiąt roztańczonych dzieci.
Najciekawsze układy choreograficzne zaprezentowała pani Ola, która wystąpiła w stroju rapera. Dzieci chętnie włączyły się do zabawy. Niektóre osoby przygotowywały się do dyskoteki wcześniej i uczyły kroków nowych tańców. Dyskoteka jako pierwsza z zaplanowanych w tym roku imprez świetlicowych należała do udanych:)

1 >>>

 Copyright © 2007 D. Życzkowska