UCZEŃ NAUCZYCIEL RODZIC SZKOŁA

 

W SZKOLE
KONTAKT


SZKOŁA PODSTAWOWA NR 18

ul. Węgrowska 1
82-300 Elbląg
tel. 55 625-86-40
fax 55 625-86-43
sp18elblag.sekretariat@wp.pl

CERTYFIKATY


 
TYTUŁ
LOKALNEGO CENTRUM AKTYWNOŚCI EKOLOGICZNEJ

AKCJE


WITAJCIE W ŚWIECIE BAŚNI PRZYGODY I FANTAZJI ...

Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej

W ramach realizacji projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki pod hasłem "Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych" biblioteka naszej szkoły otrzymała 4 komputery wraz z urządzeniem wielofunkcyjnym oraz zestaw programów edukacyjnych (multimedialne encyklopedie, słowniki, atlas świata PWN)
Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej - to realizacja projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Dzięki temu uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mają zapewnione doskonałe warunki do nauki oraz pracy samokształceniowej.
Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM) mieści się w czytelni biblioteki szkolnej, opiekunem centrum jest p. Barbara Rodziewicz oraz p. Anna Miennicka. Użytkownicy zobowiązani są do zapoznani się z regulaminem ICIM i do jego przestrzegania.

Z OSTATNIEJ CHWILI...

Lekcje biblioteczne - wszyscy je lubimy.

 

WYKAZ LEKTUR
LEKTURY KLASY I

PODSTAWOWE
1. Władysława Bełza – „Kto Ty jesteś? Polak Mały!”
2. Kornel Makuszyński – „120 przygód Koziołka Matołka (księga I)”
3. Julian Tuwim – „Wiersze dla dzieci – Lokomotywa”
4. ks. Jan Twardowski – „Patyki i patyczki”

UZUPEŁNIAJĄCE
1. Adam Bahdaj – „Pilot i ja”
2. Jan Brzechwa – „Wiersze dla dzieci”
3. Hanna Januszewska – „Kopciuszek”
4. Maria Konopnicka – „Co słonko widziało”
5. Maria Kownacka – „Plastusiowy pamiętnik”

LEKTURY KLASY II

PODSTAWOWE
1. Maria Konopnicka – „O krasnoludkach i sierotce Marysi” (fragmenty)
2. Hugh Lifting – „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”
3. Alan Aleksander Milne – „Kubuś Puchatek”
4. Julian Tuwim – „Wiersze dla dzieci – Słoń Trąbalski”

UZUPEŁNIAJĄCE
1. Alina, Czesław Centkiewiczowie – „Zaczarowana zagroda”
2. Jan Grabowski – „Puc, Bursztyn i goście”
3. Maria Krűger – „Karolcia”
4. Siergiej Michałkow – „Nie płacz koziołku”
5. Charles Perrault – „Czerwony Kapturek”
6. Janina Porazińska – „Szewczyk Dratewka”

LEKTURY KLASY III

PODSTAWOWE
1. Hans Christian Andersen – „Baśnie”
2. Jan Brzechwa – „Akademia Pana Kleksa”
3. Wanda Chotomska – „Legendy polskie”
4. Astrid Lindgren – „Dzieci z Bullerbyn”

UZUPEŁNIAJĄCE
1. Czesław Centkiewicz – „Anaruk, chłopiec z Grenlandii”
2. Wanda Chotomski – „Dzieci pana Astronoma”
3. Mira Jaworczakowa – „Oto jest Kasia”
4. Roman Pisarsk – „O psie, który jeździł koleją”

LEKTURY KLASY IV

LEKTURY KLASY IV
1. Carlo Collodi –„Pinokio”
2. Clive Staples Lewis – „Opowieści z Narnii, cz.I – Lew, Czarownica i stara szafa”
3. Jan Twardowski – „Zeszyt w kratkę”
4. Mark Twain – „Przygody Tomka Sawyera”

LEKTURY KLASY V
1. Henryk Sienkiewicz - „W pustyni i w puszczy”
2. Juliusz Verne – „W 80 dni dookoła świata”
3. Ferenc Molnar – „Chłopcy z Placu Broni”
4. Lucy Maud Montgomery – „Ania z Zielonego Wzgórza”
5. Edmund Niziurski – „Sposób na Alcybiades

LEKTURY KLASY VI
1. Irena Jurgielewiczowa – „Ten obcy”
2. Kornel Makuszyński – „Szatan z siódmej klasy”
3. Stanisław Lem – „Bajki robotów”
4. Eric-Emmanuel Schmitt – „Oskar i pani Róża”
 Copyright © 2007 D. Życzkowska