UCZEŃ NAUCZYCIEL RODZIC SZKOŁA

 

W SZKOLE
 Podręczniki online
KONTAKT

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 18
ul. Węgrowska 1
82-300 Elbląg
55-2356376Szkoła Podstawowa nr 18 w Elblągu w katalogu Gwiazdor

Certyfikat Strona Przyjazna Dzieciom

AKCJE


PTASIA OSTOJA

JESTEM EKO-JESTEM TRENDY
LINKOWNIA

 

 

ARCHIWUM ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO 2012/2013
Chcemy być zdrowi- promujemy zdrowy tryb życia!!!
16 października przygotowaliśmy własnoręcznie kolorowe, owocowe sałatki. Przed ich wykonaniem umyliśmy dokładnie rączki. Kroiliśmy je , mieszaliśmy i ze smakiem na koniec zjedliśmy. Tego dnia pachniało i było przepysznie w naszej klasie. Dzień później zaprzyjaźnialiśmy się z warzywami – powtarzaliśmy ich nazewnictwo, poznaliśmy ich wartości odżywcze oraz wykonaliśmy wesołe warzywne kukiełki. Każda była inna, niepowtarzalna. Prawdziwe cudeńka. Natomiast 25 października włączyliśmy się w szkolną akcję: Dnia Jabłuszka i Marchewki. Wykonaliśmy soki z marchwi i jabłek, popijaliśmy je ze smakiem, oblizując się przy tym, pochrupywaliśmy pyszne i zdrowe marcheweczki . Już wiemy ,że aby być zdrowym musimy się zdrowo odżywiać: włączając do naszej diety świeże warzywa i owoce.
   
Pokaz Iluzjonisty
Dzieci z klasy 0 wzięły udział w pokazie Pana  Iluzjonisty, który gościł  w naszej szkole 15 października tego roku. Najmłodsi z podziwem obserwowali latające stoły, znikające przedmioty, unoszącą się w powietrzu panią nauczycielkę, przemieniane papierki po cukierkach w pieniądze i wiele innych ciekawych sztuczek , zapierających dech w piersiach. Było magicznie a zarazem bardzo ciekawie
 
14.11 (środa) - dzieci z klasy 0 a udały się na zajęcia do Szkoły Policealnej im. J.Romanowskiej z higieny i profilaktyki chorób jamy ustnej. Maluchy utrwaliły wiadomości dotyczące zdrowego odżywiania i dbania o zęby. Były gry i zabawy, pokazy filmowe i zajęcia praktyczne. Dzieci poznały narzędzia stomatologiczne, a fotel dentystyczny okazał się nie taki straszny!
   
Co miesiąc wybierany będzie WZOROWY ZERÓWKOWICZA MIESIĄCA: może nim zostać uczeń, który zbierze największą ilość uśmiechniętych ,,BUZIEK''. Są one nagrodą za aktywność na zajęciach, za postawę koleżeńską, za dbanie o ładny wygląd klasy, za wykonanie prac dodatkowych, za udział w konkursach, za kulturalne i grzeczne zachowanie się godne podziwu itd.
NAGRODĘ MIESIĄCA WRZEŚNIA ORAZ PAMIĄTKOWY DYPLOM OTRZYMUJE : Gabrysia Kamińska. Tuż za nią była Ania Zawieracz i Kasia Kowalska. Serdeczne gratulacje dziewczynki !!!
 
Nadeszła już jesień - odnaleźliśmy ją między innymi spacerując po Parku Modrzewie - ciesząc się widokiem kolorowych liści, spadających z drzew kasztanów, żołędzi i szyszek, czerwienią jarzębiny, widokiem wiewiórek, gromadzących zapasy na zimowe czasy i przelatujących kluczem ptaków.....itp. W klasie z przyniesionych darów najmłodsi wykonali jesienne ozdoby do kącika plastycznego. Nadia Wójcik z rodzicami podarowała przecudny karmnik i pokarm dla tych ptaszków, które będziemy dokarmiać późną jesienią i zimą.
2 października natomiast wzięliśmy udział w zajęciach edukacyjnych pt. ,,Jesienne zabawy'' w niedawno otworzonej Bibliotece im. C.Norwida mieszczącej się przy SP nr 9 w Elblągu. Zajęcia były bardzo ciekawe, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
Z okazji Dnia Chłopca -nasi mali Panowie rywalizowali ze sobą o miano Super Chłopca 2012- odpowiadali na trudne pytania, rozwiązywali zagadki, stanęli do potyczek sportowych oraz muzyczno - tanecznych. Koleżanki z klasy oddały też swoje głosy na Super Chłopca- reasumując w tych potyczkach - Super Chłopcem klasy 0 b - został Karol Jakubowski - serdeczne gratulacje Karolu i słodkie życzenia dla wszystkich pozostałych kolegów -składają koleżanki wraz z panią Izą!!!
Pierwsze uroczystości w naszej klasie....

Obchodziliśmy już pierwsze Zerówkowe  Urodzinki: 5 lat: Bartka Szczepanka i Franka Koczyńskiego. Spełnienia marzeń i samych pogodnych dni życzymy Wam Chłopcy!!!
I my - najmłodsi w szkole -angażujemy swoje siły ( przy wsparciu naszych rodziców, którym dziękujemy)
i porządkujemy naszą rabatkę kwiatową- ten skrawek ogrodu, który powierzono nam - sprzątamy, grabimy
i sadzimy nowe kwiatki i cebulki kwiatowe, aby na wiosnę cieszyć się ich widokiem i cudnym zapachem. Spacerujemy, podglądamy, obserwujemy, nadsłuchujemy, doświadczamy - tego jaki piękny i interesujący jest świat wokół nas.
14 września wzięliśmy udział w akcji Sprzatania Świata.
Z uwagą i z zaangażowaniem wzięliśmy się za porządkowanie terenu wokół naszej szkoły. Byliśmy bardzo zaskoczeni tym, że tyle śmieci znajduje się wokół nas, równocześnie czuliśmy dumę, że choć trochę przyczyniliśmy się do tego, że wokół nas będzie czysto.
Pełni zapału, dobrego humoru i optymizmu - rozpoczynamy  naukę i zabawę w nowym Roku Szkolnym  2012/13 - my dzieci z klasy Ob  z panią wychowawczynią Izabelą Jabłonowską.

ARCHIWUM ODDZIALU PRZEDSZKOLEGO 2011/2012
Wzorowym Zerówkowiczem miesiąca marca został Karol Jakubowski, tuż za nim był Andrzej Nasarzewski oraz Szymon Kiełczewski i Wojtek Grabowski. Serdeczne gratulacje chłopcy !!!!

Najmłodsi czynnie włączyli się w Rekolekcje Wielkopostne obchodzone w Parafii Św. Wojciecha w Elblągu w dniach 26-28 marca 2012 r. Dzieci wykonały kolorowe plakaty dotyczące pomocy biednym ,chorym - wszystkim potrzebującym oraz dotyczące tematyki Maryjnej. Zgromadziły  też i zaniosły do kościoła dary w postaci pożywienia, aby choć trochę pomóc podczas świat, tym którzy tej pomocy potrzebują......

PIERWSZEGO DNIA WIOSNY WYKONALIŚMY MARZANĘ I Z PIOSENKĄ NA USTACH PT .,,MASZERUJE WIOSNA ''PRZEMASZEROWALIŚMY PO NASZYM OSIEDLU SZUKAĆ WIOSNY ŻEGNAJĄC JEDNOCZEŚNIE ZIMĘ.....CIESZYMY SIĘ, ŻE WIOSNA JUŻ PRZYSZŁA, A ŚWIADCZĄ O TYM KIEŁKUJĄCE CEBULKI NA NASZEJ RABATCE -( POSADZILIŚMY TEŻ KILKA NOWYCH KWIATKÓW), LATAJĄ I RADOŚNIE ŚWIERGOCZĄ PTAKI, PROMYKI CIEPŁEGO SŁONKA PRZEBIJAJĄ SIĘ PRZEZ CORAZ JAŚNIEJSZE CHMURKI I NA DRZEWACH I KRZEWACH WIDAĆ JUŻ PĄCZKI, NATURA BUDZI SIĘ ŻYCIA NA NOWO... JAK MIŁO CIEPŁO I RADOŚNIE BYŁO TEGO DNIA... NA KONIEC ROZŁOŻYLIŚMY NASZĄ MARZANNĘ NA POSZCZEGÓLNE ELEMENTY- SEGREGUJĄC POWSTAŁE ODPADY- BO GRUNT TO ŻYĆ W ZGODZIE Z NATURĄ - I BYĆ EKOLOGICZNYM!!!

21 marca dzieci z klasy 0 b odwiedziły Ośrodek Rehabilitacyjno - Terapeutyczny dla dzieci ,,Krasnal’’ w Elblągu. Dzięki uprzejmości mamy naszego ucznia- Pani Iwony Jakubowskiej oglądnęliśmy poszczególne pomieszczenia tego ośrodka, dowiedzieliśmy jakie formy pomocy udzielane są w nim dzieciom, jakiego rodzaju sprzęt i urządzenia się tu znajdują. Na koniec mieliśmy okazję zintegrować się z małymi pacjentami biorąc czynny udział w zajęciach poświęconych ,,Nadejściu wiosny’’.

16 marca dzieci z klasy 0 b udały się do Eksperymentarium mieszczącego się w IV LO na zajęcia edukacyjne połączone z rozbudzeniem u dzieci ciekawości otaczającego świata. Zerówkowicze pod okiem prowadzącego doświadczali, odkrywali tajniki przyrody, fizyki i informatyki. Zaproponowano nam kilka doświadczeń : odkrywaliśmy fizykę jako naukę o interesujących zjawiskach, które można samemu wywołać, zobaczyć z bliska, na własne oczy i odczuć na własnej skórze. Podziwialiśmy roboty stworzone przez pracownika Eksperymentarium : humanoida Stefana, pieska oraz ośmiornicy. Rozbudziliśmy w sobie ciekawość odkrywania świata, a kryje on w sobie tyle tajemnic i nieznanych nam jeszcze zjawisk…..

14.03.2012 (środa) dzieci z klasy 0 udały się do teatru, aby obejrzeć nową, autorską wersję (Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia) znanej bajki o Smoku Wawelskim pt. "Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka". Tajemnicza wyprawa Wawelskiego Smoka obfitowała w wiele przygód, niespodzianek i wesołych piosenek, a publiczność doskonale się przy tym bawiąc, poznała znaczenie słowa przyjaźń, lojalność i dobroć.

8 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kobiet i w związku z tym chłopcy z obu grup wybrali najsympatyczniejszą dziewczynkę ze swojej klasy. W klasie 0 ,,a'' ten tytuł otrzymała Nikola Jaworska a w klasie 0,,b'' Martynka Tyburska. Chłopcy przygotowali wszystkim koleżankom prezenciki oraz życzenia oraz pięknie odśpiewali tradycyjne ,,Sto lat...''  To były bardzo sympatyczne chwile......

W związku z realizowaną w ubiegłym tygodniu tematyką muzyczną (,,Muzyka jest wszędzie'') mieliśmy zaszczyt gościć dziadka uczennicy kl0b- Wiktorii Tomczyk- sympatycznego Pana Edwarda, który przybył do nas z akordeonem. Wprowadził nas w świat muzyki - prezentując budowę oraz brzmienie tego instrumentu. Zagrał kilka znanych utworów, do których dzieci śpiewały piosenki. Każdy mógł osobiście dotknąć i spróbować zagrać na akordeonie. Miejmy nadzieję, że miłość do muzyki została zaszczepiona w tych młodych odbiorcach.

Kolejne Zerówkowe urodzinki w klasie 0 ,,b'':
Julia Thoms ( lat 6)
Bartek Częścik ( lat 7)
Karol Jakubowski ( lat 6)
Jeszcze raz życzymy Wam z okazji Waszych urodzin -spełnienia marzeń i samych słodkich i szczęśliwych dni w życiu - dzieci z klasy 0 b z panią Izą!!!

Wzorowym Zerówkowiczem miesiąca lutego 2012 w klasie 0 b został Andrzej Nasarzewski, tuż za nim był Michał Rodziewicz, trzecie miejsce zajął Karol Jakubowski. Serdeczne gratulacje chłopcy i tak trzymać... !!

ROK SZKOLNY 2011/2012

"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek"(16.02.12), a dzieci z klasy 0 to usłyszały i pączkami się zajadały- pączki małe, duże, z cukrem , lukrem, słodką dziurką i różaną konfiturką... mniam !
Wzorowym Zerówkowiczem miesiąca stycznia 2012 zostła Oliwia Woźniak, tuż za nią był Wojtek Grabowski, trzecie miejsce zajęła Patrycja Bułka. Serdeczne gratulacje !!!

20 stycznia tego roku dzieci z klas 0 wzięły udział w organizowanym w naszej szkole Balu Karnawałowym. Najmłodsi wcielili się w barwne role baśniowych znanych nam bohaterów i przez swoje panie wychowawczynie byli z trudem rozpoznawani. Brali czynny udział w konkursach, tańczyli, jedli, pili i wspaniale się bawli. W końcu to karnawał- czas wesołej i dobrej zabawy!!!

18 stycznia 2012 dzieci z klasy 0 ,,B'' uczciły Dzień Babci i Dziadka - zapraszając swoich najbliższych w szkolne progi - recytując wierszyki, tańcząc, śpiewając pioseneczki i dedykując życzenia wszelkiej pomyślności swoim ukochanym babciuniom i dziadziusiom płynące prosto z gorących serduszek wnuczków i wnuczek. Nie obyło się bez łez wzruszonych babć i dziadków. Ta chwila powinna pozostać na długo w pamięci dzieci oraz ich babć i dziadków!!

Martynka Krygier z klasy 0 b zdobyła I miejsce w międzyszkolnym konkursie plastyczno - literackim nt. ,, Jestem bezpieczny na drodze '' w kategorii klas 0( praca plastyczna) przeprowadzonym w Szkole Podstawowej nr 4 w Elblągu w ramach programu ,, Żyj, ucz się i baw bezpiecznie'' Serdeczne gratulacje !!!

 

22 grudnia w  klasie 0 ,,b'' odbyła się uroczystość Wigilii Klasowej na którą przybyli zaproszeni goście - rodzice, rodzeństwo, dziadkowie. Dzieci  zaprezentowały sie okazale w Przedstawieniu Jasełkowym, odśpiewały kolędy, wręczyły najbliższym przygotowane wcześniej prezenty, spotkały się z Mikołajem, który nas odwiedził tego dnia. Wszyscy zjedliśmy smaczne ciasta upieczone na tę uroczystość przez kochane mamy. Było miło, sympatycznie -  no i oczywiście  bardzo słodko, jak to w święta być powinno!!! Następnego dnia oglądaliśmy naszych starszych kolegów na przeglądzie Jasełek.

Wzorowym Zerówkowiczem miesiąca grudnia 2011r. w klasie 0 ,,b'' została Oliwia Wożniak, tuż za nią była Nikola Kwiatkowaska i Michał Rodziewicz. Gratulacje !!!
Mamy za sobą kolejne Zerówkowe urodzinki w klasie 0 ,,b'':

Nikoli Kwiatkowskiej ( lat 6)
Martynki Krygier ( lat 6)
i Andrzeja Nasarzewskiego ( lat 7)
Jeszcze raz sedeczne życzonka dla Was - spełnienia najskrytszych marzeń , dużo szczęścia i radości!!!
 
Żywa lekcja przyrody!
14 grudnia w naszej szkole odbyła się żywa lekcja przyrody, w której udział wzięły również dzieci z klas 0. Najmłodsi z dużym zainteresowaniem wysłuchali ciekawostek o egzotycznych wijach, patyczakach, modliszkach, ptasznikach, gekonach oraz kameleonach. Wszystkie okazy znajdowały się w terrariach, niektóre można było obejrzeć z bliska, a nawet wziąć do ręki. Miłośnicy przyrody mieli możliwość zakupu patyczaków, które będą hodowane w ich domach. Nikola Kwiatkowska i Dawid Gajewski z klasy 0 b wykazali się dużą wiedzą na temat tych zwierzątek wygrywając patyczaki, które mogli zabrać do domu. Bardzo ekscytujące było spotkanie z niespotykanymi na codzień żyjątkami naszej planety.
Święta tuż, tuż....
Dzieci z klasy 0 b czynnie przygotowują się do zliżających się Świąt Bożego Narodzenia... Pięknie ustroiły klasę i świąteczne drzewko, wykonały ozdoby choinkowe z masy solnej, oraz świeczniki w kształcie gwiazd betlejemskich z gliny  podczas warsztatów plastycznych z Panem plastykiem Bogdanem Kilińskim. Najmłodsi codziennie śpiewają kolędy i powtarzają teksty ról ,które za tydzień zaprezentują swoim najliższym podczas Wigilii klasowej( Przedstawienie Jasełkowe ). Choć jeszcze do świąt tydzień czasu-atmosfera u nas  już teraz iście świąteczna!!!
6 grudnia- Mikołajki
 Co roku - do tych, którzy byli grzeczni przychodzi św.Mikołaj.... 6 grudnia wszystkie dzieci z kl. 0 niecierpliwie rozgladały się po klasie i czekały na tego starszego, miłego pana.Niestety nie przybył do nas osobiście, lecz za pośrednictwem Pani sprzedawczyni ze sklepiku szkolnego, przekazał nam list oraz worek wspaniałych prezentów - nowych zabawek dla dzieci. Pani wychowawczyni odczytała list od św. Mikołaja kierowany do najmłodszych i wręczyła prezenty. Dwa dni pózniej dzieci udały się do Światowidu na umówione spotkanie ze ,,Świętym''. Wzięły udział w konkursach i we wspólnej, wesołej zabawie, zdobywając nagrody. Oglądnęły też film dla najmłodszych pt.,,Tupot małych stóp 2''. Na koniec serdecznie podziękowały Mikołajowi za prezenty i za pamięć oraz zrobiły  z nim pamiątkowe zdjęcie.
Wycieczka do fabryki słodyczy,, Wolność''w Elblagu
W 2 grudnia  klasa 0 b odwiedziła fabrykę słodyczy Wolność w Elblągu. Jest to firma  posiadająca 50-letnią tradycję w produkcji wyrobów cukierniczych. Dzieci mogły z bliska przyjrzeć się, jak powstają lubiane przez wszystkich słodkości. Aromat, który unosił się w fabryce, wielu przyprawiał o zawrót głowy. Niektórych wyrobów można było spróbować. Obok pomadek mlecznych Wolność oferuje pomadki wodne, wyroby w czekoladzie, batony, wafle i lizaki oraz marcepan według tradycyjnej receptury. Na szczególną uwagę zasługuje śliwka w czekoladzie słynąca z wyjątkowych walorów smakowych.  Dzięki pani, która oprowadziła nas po zakładzie, mogliśmy poznać tajniki powstawania i zagłębić się w świat czekolady. Było przesłodko!!!
Wzorowym Zerówkowiczem listopada 2011 został Karol Jakubowski, tuż za nim był Kaceper Czerwiński - miejsce II, a Wojtek Grabowski zajął miejsce III. Gratulacje chłopcy- tak trzymać!!!

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

Nasz najlepszy przyjaciel, który poznał nasze radości, smutki i najskrytsze sekrety - pluszowy miś, obchodził 25 listopada swój światowy dzień. Z tej okazji biblioteka szkolna zmieniła się w krainę misiów. Klasy zerowe wzięły udział w tych obchodach : wysłuchały historyjki o misiu, nauczyły się wierszyka, oglądnęły bajeczki o znanych misiach oraz wysłuchały fragmentów znanych bajek, których bohaterem były misie.

We wtorek - 22 listopada dzieci z klasy: 0a i 0b wzięły udział w zajęciach z zakresu edukacji muzycznej przeprowadzonych w Szkole Muzycznej. Uczniowie tej placówki zademonstrowali różne instrumenty i ich brzmienie. To oni na co dzień uczą się gry na skrzypcach, kontrabasach, fortepianach itp. W przecudny świat muzyki instrumentalnej, terminologii muzycznej wprowadzała nas Pani Beata Kawka - magister sztuki,
pracująca w tej szkole.
Na zakończenie zajęć przedstawiciele danych klas wzięli udział w quizie muzycznym - odpowiadając na poszczególne pytania. Były nagrody, szczególna atmosfera,dobra zabawa i nowe, nieznane doznania, kształtujące wrażliwość na sztukę młodych odbiorców.

25 listopada w naszej szkole odbył się Festiwal Piosenki Jesiennej. Zaproszone przedszkolaki wystąpiły ze swoim konkursowym repertuarem, a klasa 0a i0b zaprezentowała - już poza konkursem swoje programy. Dzieci tańczyły, recytowały i śpiewały dobrze się przy tym bawiąc.

Andrzejki - magia wróżb

Andrzejki przypadają na noc z 29 na 30 listopada, w wigilię św.Andrzeja. Według dawnych wierzeń ta noc miała moc magiczną, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Najmłodsi również wzięli udział we wróżbach i współnej wesołej zabawie oraz w słodkim poczęstunku przygotowanym z tej okazji. Wróżby z wosku, z serduszek, z butów, z kart ,z magicznego drzewka i wiele innych przepowiadały przyszłość naszych uczniów. Można w nie wierzyć lub nie, ale na pewno wszyscy dobrze się bawiliśmy

17 i 18 listopada zerówkowicze po raz kolejny odwiedziły bibliotekę elbląską przy ul. Ogólnej. Wzięliśmy udział w zajęciach edukacyjnych pt. "W Krainie Bajek i Baśni" - wysłuchaliśmy fragmentów znanych nam utworów, rozwiązywaliśmy zagadki, a pani Ela nie mogła się nadziwić naszą ogromną wiedzą na temat baśni, a bajka o "Zielonym Kapturku" (psikus pani Eli) wywołała wiele śmiechu! To były udane chwile.

Urodziny w kl 0 b
Za nami urodzinki klasowe: Laury Garnek( 6 lat), Michała i Martynki Tyburskich( 6 lat) oraz Wiktorii Tomczyk( 6 lat). Były życzonka, prezenty w postaci albumów wykonanych przez dzieci, taniec i śpiew, a na koniec słodka uczta....Jeszcze raz najserdeczniejsze życzonka dla solenizantów!!!

WZOROWYM ZERÓWKOWICZEM MIESIĄCA PAŹDZIERNIKA W GR.0 B ZOSTAŁ KACPER CZERWIŃSKI, A TUŻ ZA NIM BYŁ SEBASTIAN GRAMATOWSKI( II MIEJSCE) I KAROL JAKUBOWSKI( III M-CE) GRATULACJE!!!

HALLOWEEN W ZERÓWCE
Halloween to zwyczaj związany z maskaradą, odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach nocą 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych.
W piątek 28 października w klasie 0 b obchodziliśmy Zerówkowe „Halloween". W tym dniu niektóre dzieci przyszły do szkoły przebrane :za wampira, kościotrupa, z ukrytymi twarzami za maską lub malowidłem. Przeważającym kolorem był kolor pomarańczowy, ponieważ wszyscy wykonali papierowe maski- dyni. Rodzice dostarczyli nam przepięknie wyrzeźbione świeże dynie, które posłużyły nam za lampiony. Kiedy nadszedł mrok -pomalowaliśmy swoje twarze i zaczęliśmy czarować : śpiewem i tańcem, bawiąc się przy tym wesoło.

20.X (czwartek) zerówkowicze przystrojeni niczym prawdziwi kucharze - w fartuszki i czepki, położyli na stole owoce egzotyczne i krajowe, pachnące i zdrowe i ... pociachali, pokrajali i smaczną sałatką owocową się zajadali ... mniam, mniam!

Spotkanie z policjantem
W dniu 19.10 2011r. klasę 0 B odwiedził pan policjant – Jakub Sawicki- tata Wiktora- jednego z uczniów naszej klasy . Celem spotkania było przybliżenie dzieciom postaci policjanta, poznania charakteru jego pracy, tego jak bezpiecznie poruszać się po ulicy . Policjant opowiedział dzieciom co robi w swojej pracy, jakiego sprzętu używa , opowiadał na temat :jak bezpiecznie poruszać się po ulicy oraz jakie zagrożenia mogą spotkać ich w życiu codziennym. Pokazał dzieciom rekwizyty: pałkę policyjną, kajdanki oraz elementy umundurowania. Dzieci z zainteresowaniem oglądały, dotykały i przymierzały przyniesione rekwizyty. Następnie odgadywały zagadki związane z ruchem drogowym . Miały bezpośredni kontakt z policjantem w grupie, czuły się swobodniejsze i śmielsze, szybko zaakceptowały pana jako kogoś bliskiego, życzliwego i służącego pomocą. Na zakończenie spotkania dzieci zostały obdarowane niespodziankami przyniesionymi przez naszego Gościa..

W poszukiwaniu jesieni... spacer po Parku Modrzewie w Elblągu
Na początku października dzieci z Zerówki udały się na spacer po Parku Modrzewie: nazywały drzewa i ich owoce, nasiona, zbierały kolorowe liście podrzucając je radośnie do góry, zbierały szyszki, żołędzie oraz kasztany, przyglądały się ptakom, owadom, spacerowały alejkami, bawiły się na placu zabaw - wesoło spędziły czas...

W piątek 07.10 dzieci  udały się na spotkanie z panią Elą i panią Moniką do Biblioteki przy ul. Ogólnej. Rozmawialiśmy o jesieni - wysłuchaliśmy ciekawego opowiadania, rozwiązywaliśmy zagadki, śpiewaliśmy piosenki, a na koniec wykonaliśmy prace plastyczne, które ozdobią bibliotekę.

  WIĘCEJ FILMÓW>>>

05.10 (środa) dzieci odwiedziły ogródek szkolny. Pani Jesień zawitała i tu - mieliśmy zatem dużo pracy - grabiliśmy liście, przekopaliśmy grządkę, a na koniec posadziliśmy cebulki kwiatowe, które wiosną obudzą się i radować będą nas swym pięknem.

LEKCJA MUZEALNA
Najmłodsi  30 września i 4 października udali się do muzeum na lekcję zatytułowaną „Od ziarenka do bochenka”. Podczas lekcji uczniowie zapoznali się z ludową tradycją wypieku chleba, począwszy od uprawy zboża, narzędzi rolniczych i sprzętów domowych, rodzajów zboża i mąki, aż do ludowych zwyczajów i przesądów towarzyszących wypiekowi pieczywa. Samodzielnie próbowały pozyskać mąkę, a następnie uformować zabawne zwierzątka z przygotowanego ciasta. Dzieci dowiedziały  się również między innymi dlaczego matka chrzestna dawała swojemu chrześniakowi w prezencie bochenki chleba oraz co to jest "nowelatko" czy "bociania łapa".

WIĘCEJ FILMÓW>>>

Dzień Chłopaka w Zerówce
30 września odbył się Dzień Chłopaka- dziewczynki złożyły kolegom serdeczne życzenia, wręczyły prezenty i wybrały najsympatyczniejszego chłopca w grupie- został nim Dawid Gajewski, tuż za nim był Wojtek Grabowski. Serdeczne gratulacje chłopcy!!!

WZOROWY ZERÓWKOWICZ MIESIĄCA WRZEŚNIA
CO MIESIĄC WYBRANY ZOSTANIE WZOROWY ZERÓWKOWICZA MIESIĄCA: MOŻE NIM ZOSTAĆ UCZEŃ, KTÓRY ZBIERZE NAJWIĘKSZĄ ILOŚĆ UŚMIECHNIĘTYCH ,,BUZIEK''. SĄ ONE NAGRODĄ ZA KULTURALNE ZACHOWANIE SIĘ, ZA AKTYWNOŚĆ NA ZAJĘCIACH, ZA POSTAWĘ KOLEŻEŃSKĄ WZGLĘDEM KOLEŻANEK I KOLEGÓW Z KLASY, ZA GOSPODARNOŚĆ - DBANIE O ESTETYCZNY WYGLĄD SWOJEJ KLASY ITD. ITD.....
 NAGRODĘ MIESIĄCA WRZEŚNIA ORAZ PAMIĄTKOWY DYPLOM OTRZYMUJE : KACPER CZERWIŃSKI. TUŻ ZA NIM BYŁ WOJTEK GRABOWSKI I OLIWIA WOŹNIAK
 SERDECZNE GRATULACJE !!!

DZIECI LUBIĄ BAJKI
Dzieci z klasy 0 ,,A'' i ,,B'' pod koniec września udały się na spacer po Starówce Elbląga oraz zwiedziły Warmińsko-Mazurską Bibliotekę Pedagogiczną im. Karola Wojtyły. Wzięły udział w lekcji bibliotecznej zatytułowanej "Była sobie raz dziewczynka i las....'' Pani bibliotekarka odczytała w ciekawy sposób popularną bajeczkę o Czerwonym Kapturku, najmłodsi odpowiadali na pytania dotyczące lektury i wyciągnęli bardzo ważny wniosek końcowy:
,,Nie należy być łatwowiernym względem nieznajomych, nie należy ulegać pokusom i zachętom, gdyż może to się bardzo źle dla nas skończyć - co miało miejsce w bajce''. Dzieci obiecały, że będą ostrożne, dokończyły rysowanie historyjki obrazkowej, zaśpiewały, zatańczyły i pięknie podziękowały za gościnę.


16.09 dzieci z klasy 0 "a" i "b" wzięły udział w Akcji Sprzątanie Świata.
Nawet nasze maluchy nie są obojętne w jakim środowisku bawią się, uczą i wypoczywają. Sprzątaliśmy teren wokół naszej szkoły, a uwadze nie uszedł nawet najmniejszy papierek, który od razu wędrował do śmietnika. Połączyliśmy nasze wysiłki z mieszkańcami całej Ziemi.

JUŻ JESTEŚMY PIERWSZAKAMI

.....,,Przez ten rok cały wiele się działo.
W każdym dniu było coś nowego:
rysowanie, malowanie i lepienie,
granie, śpiewanie, czytanie i taniec,
liczenie a nawet brojenie.
Żegnajcie wszystkie wózki i lalki. Gromadko nasza wesoła.
My już idziemy do pierwszej klasy, bo woła nas szkoła.
Szczęśliwe było tu dzieciństwo, szczęśliwi będą inni koledzy.
My krok stawiamy naprzód, idziemy do pierwszej klasy po wiedzę.

Żegnaj pani ukochana, dzisiaj to już pożegnanie.
Nauczyłaś nas tak wiele, byłaś dla nas przyjacielem.
Więc zerówki miłe ściany
dziś na zawsze was żegnamy.
By wspominać zawsze mile.
te beztroskie – dobre chwile,,.....

takimi słowami najmłodsze dzieci z naszej szkoły - z klasy 0 zakończyły rok szkolny 2010/2011. Pięknie zatańczyły poloneza, zaśpiewały piosenki, wyrecytowały wierszyki, odebrały dyplomy, nagrody i wyróżnienia. Na pewno chwile spędzone w Zerówce pozostaną na zawsze w ich pamięci na całe życie.
Powodzenia w dalszej drodze edukacji!!!!

 
 Copyright © 2007 D. Życzkowska