szkoła podstawowa nr 18

szkoła podstawowa nr 18 szkoła podstawowa nr 18 szkoła podstawowa nr 18 szkoła podstawowa nr 18 szkoła podstawowa nr 18 szkoła podstawowa nr 18 szkoła podstawowa nr 18 szkoła podstawowa nr 18

szkoła podstawowa nr 18
szkoła podstawowa nr 18
O SZKOLE
PIERWSZAKI 2007/2008
PRACOWNICY SZKOŁY
ŚWIETLICA
NASZ PATRON
KALENDARZ 2006/2007
OSIĄGNIĘCIA
PRYMUSI
ARCHIWUM
szkoła podstawowa nr 18
 

ORGANIZACJE

SAMORZĄD UCZNIOWSKI
SKO
SKKT TROPY PTTK
TPD
  PCK
SZCZEP HARCERSKI
   
 

KOŁA

PLASTYCZNE
MUZYCZNE
TEATRALNE
EKOLOGICZNE
RECYTATORSKIE
MATEMATYCZNE
SKS
  
 

KLUBY

EUROPEJSKI
JĘZYKA ANGIELSKIEGO
  
  EKOLOGIA
SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
EKOZESPOŁY
  
  MIĘDZYNARODOWA WSPÓLPRACA
   
  PORADNIK TURYSTYCZNY
  
  
  

 

 
WAKACJE


MIŁYCH WAKACJI!!!!!

 
POŻEGNANIA I ZMIANY
Po dwudziestu latach dyrektorowania Pani Wanda Kuczmarska pożegnała się z uczniami, rodzicami, współpracownikami i... osiemnastką.
Pani Dyrektor dziękujemy za wszystko i życzymy udanego emerytalnego wypoczynku!!!
 
 
URODZINY ELBLĄGA
nasze rodzinne miasto obchodzi 770 urodziny. Wiele imprez i atrakcji zostało przygotowane dla młodszych i starszych elblążan. Jedną z nich była Wielka Parada Piekarczyków. Przed Wami, w fotogalerii, przedstawicielki Osiemnastki z Piekarczykiem.
 
NAGRODA GŁÓWNA DLA EKOZESPOŁÓW
15.06.2007 w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyło się podsumowanie "Programu Ekozespołów w Szkole". W tym roku do programu przystąpiły 172 placówki w całym województwie. Za naszą działalność ekologiczną, prowadzoną przez Wiolettę Ossowską, Joannę Tykarską- Mazurkiewicz i, Dorotę Życzkowska, otrzymaliśmy nagrodę główną - kamerę cyfrową. GRATULUJEMY!!!
 
JUŻ PŁYWAM!
14.06.2007r. na basenie MOSiR odbyło się podsumowanie II semestru Powszechnej Nauki Pływania „Już Pływam”. Objęte nią zostały dzieci ze wszystkich Szkół Podstawowych naszego miasta, uczące się w klasach I - VI. Głównymi organizatorami imprezy były Międzyszkolny Ośrodek Sportowy wraz z nauczycielami pływania, WOPR Elbląg – główny fundator nagród oraz UM Wydział Edukacji i MOSiR w Elblągu. W rywalizacji klas I – III wzięło udział łącznie 107 dziewcząt i 132 chłopców z SP 1, SP 6, SP 8, SP 11, SP 12, SP 14, SP 15, SP 16, SP 18, SP 19, SP 21, SP 23, SP 25, ZSPijarskich. Każdy maluch otrzymał torbę wypełnioną upominkami ufundowanymi przez WOPR Elbląg oraz pamiątkową kartę pływacką „Już pływam” 
 
DZIEŃ OCHRONY ŚRODOWISKA
5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Z tej okazji w IV Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu odbyła się VIII Miejska Konferencja Ekologiczna, podczas której rozstrzygnięto konkurs pod hasłem "Mistrz segregacji". Ten zaszczytny tytuł przyznawano tylko jednej placówce w poszczególnych kategoriach: przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła średnia.W tym roku jeszcze nie jesteśmy mistrzami, ale może w następnym się uda:O)
Udało się w innych konkursach organizowanych z okazji Dnia Ochrony Środowiska. Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej ogłosił powiatowe konkursy plastyczne:
"ZABAWKA EKOLOGICZNA", w którym zwyciężył  Bartosz Wróbel z kl. 1c i  "SZLAKAMI WYSOCZYZNY ELBLĄSKIEJ" - Kasia Jakubowska kl. 5 zajęła II MIEJSCE. Gratulujemy!
 
SPORTOWE SUKCESY OSIEMNASTKOWEGO UKS i SKS
Czerwiec to czas podsumowań i pochwalenia się swoimi sukcesami. W dziedzinie sportu nasi osiemnastkowi uczniowie osiągnęli wiele. Specjalnie dla nich powstała nowa stronka. Zapraszamy!
 
X SEJMIK EKOLOGICZNY W KAMIONKU WIELKIM
daria Andryszczyk i Paulina Tomaszewicz reprezentowały naszą szkołę na X Jubileuszowym Sejmiku Ekologicznym pn. "Historyczny rozwój idei ochrony środowiska", który odbył się w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kamionku Wielkim.
 
FINAŁ PRZYGODY W SZCZECINIE
W ogólnopolskim finale Szkolnej Giełdy Turystycznej „Przygoda”, który odbył się 1 i 2 czerwca 2007 r. w hali Międzynarodowych Targów Szczecińskich, wzięło udział około 600 uczestników z całej Polski. Na gości czekało wiele atrakcji: wycieczka po Szczecinie, zwiedzanie ogrodu, w którym kwitnie tysiąc róż, wizyta na Zamku Książąt Pomorskich i w katedrze, zapoznanie się z nietypowym układem ulic skopiowanym z Paryża, jednym z największych w Europie cmentarzy, a także możliwość obejrzenia miasta z pokładu statku „Dziewanna".
„Przygoda" to prezentacje turystyczne w wykonaniu dzieci i młodzieży. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie swojej miejscowości, gminy lub wybranego kraju. Prezentacje mają charakter konkursowy. Nasze województwo warmińsko – mazurskie reprezentowały elbląskie szkoły -  Szkoła Podstawowa Nr 18 i Gimnazjum Nr 3. Nasza szkoła zdobyła:
WYRÓŻNIENIE (IV miejsce) w konkursie „Świat w Zmysłach”
Nagroda Prezydenta Miasta Szczecina za propagowanie kultury hiszpańskiej i języka hiszpańskiego w konkursie „Żywioły Kultur”
II miejsce w konkursie „Języki Świata” – Martyna Szulc
GRATULUJEMY!!!!
 
WYNIKI TESTU SZÓSTOKLASISTÓW

 

 
NA  ZEUSA, TO BYŁA  PRAWDZIWIE OLIMPIJSKA RYWALIZACJA !!!
28 maja odbył się w naszej szkole konkurs mitologiczny dla klas V pod hasłem : Olimpijskie zmagania, czyli bieg po wieniec laurowy. Konkursowi temu przyświecały hasła :równe  szanse i fair play.  Zadania sprawdzały poziom wiedzy  znanych mitów, refleks i  spostrzegawczość. Okazało się, że walka o przysłowiowy laurowy wieniec była  zacięta i  wyrównana. Na „metę” jako  zwycięzcy dotarły uczennice z klasy V b : Paulina Żurkowska , Katarzyna Kosińska i Katarzyna Smukowska. II miejsce przypadło reprezentantom klasy V c,a jako trzeci odbierali laury uczniowie z klasy V a. Nagrodzeni otrzymali książki z literatury młodzieżowej. Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!
 
III MIEJSCE W FINALE IGRCÓW
Co roku TKKF Witoszewo organizuje zawody sportowe pn. Igrce. W tym roku reprezentacja szkoły w eliminacjach, w swojej grupie zajęła I miejsce. W finale zajęliśmy III miejsce. 
Gratulujemy!!!
 
WYRÓŻNIENIE EKOLOGICZNE
Konkurs zorganizował Zakład Utylizacji i Odpadów w Elblągu, a atrakcyjne nagrody ufundowali sponsorzy. Dyrektor ZUO Marian Wojtkowski, podsumowując tegoroczną zbiórkę, podkreślał, że konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zrozumieniem i zainteresowaniem młodzieży, o czym najwyraźniej świadczą wyniki zbiórki. W tym roku szkolnym zdobyliśmy WYRÓŻNIENIE w XI edycji Konkursu na selektywną zbiórkę odpadów w Elblągu w kategorii szkół podstawowych.
 
SUKCES PIERWSZAKÓW W KONKURSIE "ZIELONA ENERGIA"
Konkurs plastyczny „Zielona energia" został ogłoszony na początku kwietnia br. Skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu działania elbląskiego Oddziału ENERGI. Tegoroczna edycja miała zainteresować dzieci problematyką pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł. Okazało się, że sprawy związane z ochroną środowiska zainteresowały najmłodszych. Na konkurs nadesłano blisko 300 prac z 27 szkół. Dzieci z kl. 1c skorzystały ze spotkań w pracowni komputerowej bawiąc się na stronie internetowej>>> i z lekcji o zielonej energii. Skutecznie skorzystały, bowiem w konkursie zdobyli:
I miejsce - DOMINIK TARCZYŃSKI
II miejsce - SANDRA KAPTEINA
wyróżnienie - DOMINIKA SADLIŃSKA
Składamy serdeczne gratulacje dla naszych najmłodszych!!! WYNIKI
 
TYDZIEŃ RODZINY W OSIEMNATCE
21-22.05 Dni otwarte
Pierwsze dni Tygodnia Rodziny w Osiemnastce za nami. Rodziców naszych uczniów zaprosiliśmy do udziału w lekcjach. Z pewnością nie jeden z nich przypomniał sobie uczniowskie czasy mogąc ze swoją pociechą siedzieć w jednej ławce.
 
  We wtorek, w godzinach popołudniowych Rodzice naszych czwartoklasistów trzymali kciuki za egzamin na kartę rowerową. Były nerwy, bo rower się popsuł, bo o czymś dziecko zapomniało i nastawianie uszu, aby usłyszeć słowa: przejazd zaliczony!
 
  23.05. Niech żyją wszystkie MAMY!
 
Dzisiaj najmłodsi uczniowie z kl. I-III gościli w klasach swioje mamy. Wspólne chwile upłynęły na zabawie i udziale w konkursach, oglądaniu okolicznościowych przedstawień, koncertów i słodkich poczęstunków.

 

24.05 Jesteśmy Polakami i Europejczkami - Dzień Europejczyka
Wszyscy uczniowie naszej szkoły wybrali się w podróż po Europie. na korytarzach mijaliśmy Hiszpanów, Graczynki, Pomocników Św. Mikołaja - Finów. każda klasa wylosowała jakieś europejskie państwo i musiała je zaprezentować przed kolegami. wszyscy świetnie się bawili.
  25.05 Wszystkie dzieci nasze są! - festyn rodzinny PROGRAM
Rywalizacja między klasami młodszymi o mistrzostwo kl. I-III zakończyła się zwycięstwem kl. 2a. Tort truskawkowy, który wręczyli dzieciom Pani Dyrektor i Szkolnych Kucharz - podobno był pyszny! Okazało się, że mamy wielu utalentowanych uczniów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności na scenie. malowanie farbami, loteria,... i rywalizacja o mistrzostwo klas starszych - najlepszą okazała się 5c. Mistrzem konkurencji "uginanie rąk" został Jakub Zaleski z kl. 4c, który zrobił aż 82 pompki. Na zakończenie festynu uczniowie zagrali mecz piłki nożnej z rodzicami.
 
DZIEŃ WIOSNY W EUROPIE TRWA
W tym roku po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w projekcie Dzień Wiosny w Europie. Stwarza on naszym uczniom niepowtarzalną szansę na spotkanie, wymianę poglądów oraz możliwość podzielenia się swoimi nadziejami i troskami z ekspertami UE oraz przywódcami politycznymi. Podejmujemy różne działania>>>, bierzemy udział w konkursach>>> i dobrze się  bawimy poznając historię UE, odkrywając jej tajniki. Przed nami (w czwartek 24.05.07 Dzień Europejczyka). Relacja wkrótce!
 
CZAS WYCIECZEK, BIWAKÓW I ZIELONYCH SZKÓŁ
Miesiące maj i czerwiec to, w naszej szkole czas wycieczek, biwaków i wyjazdów do zielonej szkoły.
  KLASA 1C I 1D W PIASKACH
Najmłodsi uczniowie pojechali na dwa dni do Zielonej Szkoły w Piaskach. Lekcje na plaży, wędrówki z ornitologiem, spotkanie z bursztyniarzem, poznanie pracy rybaka - to tylko niektóre atrakcje i zajęcia zielonego uczniaka.
  KLASA 3A I 3C W ZAMKACH KRZYŻACKICH
Trzecioklasiści w tym roku wybrali się do Zielonej Szkoły do Malborka , Gniewu i Pelplina. Dni wypełnione były spotkaniami z rycerzami, zwiedzaniu komnat zamków krzyżackich.
  BYLIŚMY NA PÓŁWYSPIE HELSKIM
21 maja klasy IV c i VI d wybrały się na wspólną wycieczkę na Półwysep Helski. Odwiedziliśmy wiele miejsc, z których przywieźliśmy mnóstwo miłych wrażeń  i niezapomnianych wspomnień. Wycieczkę rozpoczęliśmy  od obejrzenia w Mechowie jedynych na północy Polski grot. Przeżyciu temu towarzyszyło wiele emocji, gdyż w grocie panowały egipskie ciemności i należało zapanować nad niewielkim strachem w jej pokonaniu. Następnie wyruszyliśmy na najbardziej wysunięty na północ kraju teren, czyli na Przylądek Rozewie. Słynie on także z pięknego, klifowego brzegu. W Muzeum Rybołówstwa, mieszczącego się w Jastarni, zobaczyliśmy wiele zabytkowych już eksponatów: sieci, narzędzi do połowu, latarni. Kiedyś służyły one wiernie rybakom w niebezpiecznej skądinąd pracy.  Z Jastarni udaliśmy się na Hel. Tu „czekały” na nas w fokarium szare foki, które mieliśmy okazję oglądać podczas karmienia. W Muzeum Militarnym Marynarki Wojennej mogliśmy stanąć oko w oko z potężnymi działami i torpedami, które niegdyś służyły  do obrony tego terenu. Z Helu obraliśmy kierunek na Rumię, do hodowli kaktusów, skąd wielu z nas przywiozło do domu ciekawe gatunki tej rośliny.
Ale co dobre szybko się kończy. Czas wycieczki dobiegł końca. Nam pozostaje cieszyć się ze wspólnej i udanej wyprawy. Chętnych wrażeń zapraszamy do foto-reportażu
 
Z IZYTĄ W REMIZIE STRAŻACKIEJ
Klasa 1a wybrała się na wycieczkę do remizy strażackiej. Gospodarze, jak zwykle, dla maluchów przygotowali wiele atrakcji. Cierpliwie tłumaczyli dzieciom na czym polega ich służba, do czego służą poszczególne sprzęty. Ciekawe, ilu chłopców zamarzyło, by w przyszłości zostać strażakiem?
 
II MIEJSCE W KONKURSIE "MOJA MAŁA OJCZYZNA"
W środę, 16 maja, nasi koledzy i koleżanki z klas V b i  V c wzięli udział w konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Elblągu pod hasłem: „Moja mała ojczyzna”. W konkursie udział brało 14 uczniów, których przygotowywali : Agnieszka Michalska, Joanna Tykarska- Mazurkiewicz i Adam Charłampowicz. Uczniowie zmagali się w kilku konkurencjach: testy ze znajomości legend i przyrody naszego regionu, test z historii Elbląga, wykonanie prac plastycznych i prezentacja wybranej legendy. Zadania były oceniane zespołowo i indywidualnie.
Trudno być Europejczykiem nie znając historii i walorów własnego regionu. Nasi koledzy poznali go dokładnie, a ich wiedza wystarczyła by zająć jako zespół II miejsce !!! Każdy z uczestników  otrzymał dyplom, a dla szkoły wywalczyliśmy sprzęt audio –DVD. Cieszymy się niezmiernie z tego sukcesu. GRATULUJEMY !!!
Zapraszamy do obejrzenia foto-relacji z tego wydarzenia!
 
WALCZYLI O PUCHAR PREZYDENTA
Patryk Dalidowicz, Bartosz Hodana i Wojciech Hodana zajęli II miejsce w Wiosennych Zawodach Wędkarskich dla Dzieci i Młodzieży Elbląskich Szkół o Puchar Prezydenta Elbląga.

Serdecznie gratulujemy!!!

 
NAGRODA EKOLOGICZNA - DZIEŃ ZIEMI
 O Ziemię dbają młodzi elblążanie. Ich aktywność przyczynia się do otrzymywania przez nasze miasto ekologicznych wyróżnień i nagród. Z okazji Dnia Ziemi 2007 w ratuszu odbyło się uroczyste spotkanie najbardziej aktywnych uczniów elbląskich szkół zaangażowanych w ochronę środowiska z wiceprezydentem Witoldem Wróblewskim. Z naszej szkoły prezydent wyróżnił  Darię Andryszczyk.
Gratulujemy!
 
DZIEŃ ZIEMI - OSIEMNASTKOWE RADY NA ODPADY
10 maja zahuczało w naszej szkole i zaroiło się od ekologicznych agentów. Tegoroczny Dzień Ziemi przebiegał pod hasłemi recyklingu, sortowania odpadów i walki ze śmieciami. Dlatego w szkole nowo zaprzysięźeni ekoagenci musieli wykonać wiele zadań Osiemnastkowych Rad na Odpady. Przygotowana została dla nich gra terenowa w granicach miasta. Dzieci wykonywały zadania rozszerzające i utrwalające wiadomości ekologiczne i przyrodnicze, przez, co nabyły szereg cennych umiejętności w postrzeganiu otaczającego ich środowiska , zapoznały się z problemami i ekologicznymi oraz możliwościami ich rozwiązywania. Ta doskonała lekcja ekologii ma coraz większych zwolenników, bo liczba uczestników z roku na rok rośnie!
Gratulujemy reprezentacji pani I. Ksionek z klasy 3 d, która wszystkie zadania wykonała prawidłowo i najszybciej. Gratulujemy!!!
 
"TROPY" ROZPOCZĘŁY MAJÓWKĘ WYCIECZKĄ AUTOKAROWĄ
Pojechaliśmy z PTTK na wycieczkę "Szlakiem zamków gotyckich". Poznaliśmy miejsca zapomniane, położone poza głównymi trasami wycieczek turystycznych – miejsca, w których „diabeł powiedział dobranoc”. Warto było obejrzeć zamki pozostające często w ruinie, ale pięknie usytuowane z bogatą historią. Przecież w państwie krzyżackim nie istniały tylko zamki w Malborku czy Sztumie. Obok nich wzniesiono warownie w: Dzierzgoniu, Przezmarku, Szymbarku i Kwidzynie. Na ziemiach tych znajdują się także liczne pałace, wśród których Kamieniec na stałe związał się z historią Polski i Europy. Zapraszamy do obejrzenia fotek!
szkoła podstawowa nr 18


WYKAZ
PODRĘCZNIKÓW
NA ROK
SZKOLNY
2007/2008

LISTY PIERWSZOKLASISTÓW
2007/2008

KLASA 1A
KLASA 1B
KLASA 1C
KLASA 1D

szkoła podstawowa nr 18
  CERTYFIKATY
 

  
 

 
 
   
 
  BYĆ BEZPIECZNYM
   
  KSIĘGA GOŚCI
   
  FOTOGALERIA
KONTAKT
  SERWISY
 

DLA NAUCZYCIELI

 

AKADEMIA DLA RODZICÓW

 

GAZETA DLA UCZNIÓW

KONKURSY
 

www.edukator.org.pl
 

 
 

 

 

 

 

   

 

 Katalog RotMistrz

Szkoła Podstawowa Nr 18, ul. Węgrowska 1    82-300 Elbląg   tel./ fax 0-55 2356376
Webmaster witryny: Dorota Życzkowska