>

Rok dla Niepodległej

  • Rok dla Niepodległej

Spotkanie z historią

Świetliczaki na zajęciach w Muzeum Archeologiczno - Historycznym, usłyszały: Początki miasta przypadają na rok 1237. Wówczas to nad brzegiem rzeki Elbląg Krzyżacy założyli zamek obronny. Wokół niego wyrosła osada handlowa. W 1246 roku otrzymała ona prawa miejskie lubeckie. W Elblągu znajdowała się wówczas siedziba krajowych mistrzów Zakonu Krzyżackiego...  Takimi słowami rozpoczęła się ciekawa opowieść o historii naszego miasta. Odwiedzenie rekonstrukcji jednego z domów halowych odkrytych przez archeologów w wikińskiej osadzie, znajdującej się na muzealnym dziedzińcu, ożywiła naszą wyobraźnię i przez chwilę mogliśmy przenieść się w czasy dawnych mieszkańców Elbląga.

Opublikowane przez: Anna Nawrocka · 14 lutego 2018 /IK/

Szkoła Podstawowa nr 18 im Franciszka II Rakoczego
ul. Węgrowska 1
82-300 Elbląg 

 

Informacje

tel.  55 625-86-40 
      55 625-86-43

sp18elblag.sekretariat@wp.pl

© 2017 Szkoła Podstawowa nr 18 w Elblągu