>
  • Ireneusz Kujawski
  • Wolontariat

wolontariat

Włóczki dla Tęczowego Kocyka i onkodzieciaczków przekazane❤️🧸❤️🧸❤️🧸❤️

Otrzymaliśmy od zaproszonych gości prezenty w formie wełnianych czapek oraz podpasek do naszej Różowej Skrzyneczki- bardzo dziękujemy ❤️

Oto relacja pani Celiny Jankowskiej ze spotkania pełnego emocji, które odbyło się w naszej szkole:

W dniu 12.10.2021 byłyśmy na spotkaniu z wolontariuszkami w Szkoła Podstawowa Nr 18 w Elblągu, opiekunem jest Marzena Maślińska. Nie ukrywam, że bardzo nam zależało aby się spotkać.  Gościem była pani doktor Kamila Balcerowicz, która łączy dwa ostatnie ogniwa tej akcji. Opowiedziała o pracy i jak ważne jest zaangażowanie wolontariuszy w akcję Tęczowy Kocyk. Zaznaczyła również, że jest to najważniejsze dla rodziców, którzy mogą pożegnać się ze swoim dzieckiem ubranym w szatkę. Dla tak małych dzieci nie ma ubranek w sklepie. Wolontariuszki mogły po raz pierwszy zobaczyć jak wyglądają szatki, motylki i niezapominajki, które przyniosła Maria Łastowska. Teraz będą wiedziały co się robi z zebranych włóczek i jak wyglądają szatki do pochówku, zdjęcia nie oddają tego uroku. 

Włóczki również były zbierane na akcję 100 misiaków dla onkodzieciaków z @LepiAnka-Ania Woźniak.Przedstawiłam pana misia którego wykonała Patrycja Chabowska uszytej pościeli. Kołderki zostały uszyte metodą patchworku w ten sposób pokazałam, że każdy kawałek materiału czy włóczki jest przez nas wykorzystany do każdego przydatnego centymetra.Maria Łastowska osłodziła nam spotkanie. Grupowe zdjęcie też musiało być obowiązkowo. Przekazałyśmy też przydatne prezenty do różowej skrzynki która jest w szkole.

Opublikowane na szkolnym fb przez:  Marzena Maślińska  

 

Szkoła Podstawowa nr 18 im Franciszka II Rakoczego
ul. Węgrowska 1
82-300 Elbląg 

 

Informacje

tel.  55 625-86-40 
      55 625-86-43

sp18elblag.sekretariat@wp.pl

© 2017 Szkoła Podstawowa nr 18 w Elblągu