>
  • Doradztwo zawodowe

wizyta kl 7d

„Buduj z Pasją” – VII edycja olimpiady budowlanej 

W dniu 02.03.2018 r. wraz z siedmioma uczniami klasy VII d miałem przyjemność odwiedzić Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu. Wybraliśmy się wiec na ul. Obrońców Pokoju 44 , przy okazji zaliczyliśmy miły spacerek alejkami naszego Parku Modrzewie. 

W progu szkoły przywitała nas miło Pani Krystyna Grochowska (kierownik szkolenia praktycznego), która w bardzo ciekawy i obrazowy sposób zapoznała nas z historią szkoły (oglądanie Tablo ze zdjęciami absolwentów z minionego półwiecza) oraz z jej „dniem dzisiejszym”, czyli poznaliśmy oferowane przez szkołę kierunki kształcenia na poziomie zawodowym oraz technikalnym. Umożliwiono nam także zwiedzenie pracowni szkolenia praktycznego w zawodach monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, technik usług fryzjerskich z elementami kosmetyki estetycznej. Po zjedzeniu „ciasteczek regeneracyjnych”, którymi zastaliśmy poczęstowani przez naszych Gospodarzy przeszliśmy do sali gimnastycznej szkoły, gdzie wzięliśmy udział jako obserwatorzy w VII edycji olimpiady budowlanej „Buduj z Pasją”. Część praktyczna tej olimpiady polegała na wykonaniu przez startujące ekipy prac malarskich, które zostały pierwotnie przedstawione na planie, a następnie winny być przeniesione w odpowiedniej skali na prowizorycznie zaaranżowane ściany utworzone z dwóch płyt kartonowo-gipsowych. W zmaganiach uczestniczyło pięć dwuosobowych zespołów z województwa warmińsko-mazurskiego oraz kujawsko-pomorskiego. Nie chcąc być posądzonymi o nadmierny lokalny patriotyzm, szczególnie mocno i wytrwale trzymaliśmy kciuki za ekipę, która składała się z dwóch przemiłych dziewcząt reprezentujących Zespół Szkół Budowlanych w Olsztynie. Okazało się, że nasze sympatie i cichy doping zaowocowały wygraniem przez dziewczęta tej konkurencji. Brawo!!!

Obserwując zmagania przyszłych malarzy i tapeciarzy mieliśmy okazję zapoznania się ze specyfiką tego zawodu, poznaliśmy szkołę, która być może już w niedalekiej przyszłości będzie naszą szkołą, która wprowadzi nas w dorosłe życie. Na pewno jeszcze nie raz odwiedzimy tę placówkę, wszak tak wiele ciekawych rzeczy jest tam do obejrzenia 

Pedagog szkolny

Maciej Meisner

 /IK/

 

Szkoła Podstawowa nr 18 im Franciszka II Rakoczego
ul. Węgrowska 1
82-300 Elbląg 

 

Informacje

tel.  55 625-86-40 
      55 625-86-43

sp18elblag.sekretariat@wp.pl

© 2017 Szkoła Podstawowa nr 18 w Elblągu