• Ireneusz Kujawski
  • Doradztwo zawodowe

Młode pokolenia na rynku pracy

X Ogólnopolski Tydzień Kariery ph.: „Młode pokolenia na rynku pracy” w Szkole Podstawowej nr 18 w Elblągu

W dniach 15-19 października 2018r. w ramach OTK zainicjowano w Elblągu wiele różnorodnych wydarzeń i spotkań informacyjnych poświęconych świadomemu planowaniu ścieżki kariery zawodowej.

Ogólnopolski Tydzień Kariery jest akcją o zasięgu ogólnokrajowym zainicjowaną przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP. Jej celem jest propagowanie świadomych wyborów edukacyjnych oraz zachęcanie do planowania drogi zawodowej.

W ramach tej inicjatywy na terenie szkoły zorganizowano spotkania informacyjne dla uczniów klas VIII oraz konkurs zawodoznawczy pt.: „Zgadnij, jaki to zawód ?”. Uczniowie klas VIII gościli p. Joannę Żbikowską – doradcę zawodowego z PP-P 2 w Elblągu, która omówiła zagadnienie: „Czym się kierować wybierając szkołę ponadpodstawową i zawód ?”.

Uczniowie uświadomili sobie rolę własnych zasobów i potencjału w budowaniu kariery zawodowej. Poznali wybrane zawody, specyfikę pracy, środowiska pracy i przeciwskazania zdrowotne do wykonywania poszczególnych zawodów oraz możliwości kontynuowania nauki w celu uzyskania kwalifikacji zawodowych.

Opublikowane na fb przez: Dorota Życzkowska · 28 października o 2018