• Ireneusz Kujawski
  • Doradztwo zawodowe

XI edycja

XI edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Szkole Podstawowej Nr 18 w Elblągu

W dniach 21-27.10.2019r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 18 w Elblągu podjęto działania w ramach Warmińsko-Mazurskiego Tygodnia Kariery 2019 ph.: „Wielokulturowość kapitałem przyszłości”.

Celem przewodnim tegorocznych wydarzeń w ramach W-M Tygodnia Kariery było uświadomienie uczniom obecności innych kultur, kształtowanie pozytywnego stosunku do innej kultury oraz ukazanie różnorodnych korzyści wynikających z wielokulturowości.

W ramach XI edycji OTK zrealizowano w Szkole Podstawowej Nr 18 następujące działania:

·         Zorganizowano konkurs zawodoznawczy dla uczniów klas VIII; uczniowie poznali czynności zawodowe, środowisko pracy, ścieżki kariery zawodowej, przeciwwskazania zdrowotne do wykonywania poszczególnych zawodów, rynek pracy oraz kompetencje a oczekiwania pracodawców.

·         Uczniowie wszystkich klas VII i VIII uczestniczyli w spotkaniu informacyjnym z p. Joanną Żbikowską – doradcą zawodowym z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Elblągu pt.: „ Nasza różnorodność kapitałem przyszłości”

·         Uczniowie z klas V-VII aktywnie wzięli udział w konkursie plastycznym ph.: „Zawód moją pasją”, którego celem było m.in. analizowanie informacji dotyczących różnorodnych zawodów i promowanie kreatywności uczniów.

Małgorzata Weder-Manista