JAK UDZIELIĆ PIERWSZEJ POMOCY:

CERTYFIKATY

Szkoła Podstawowa nr 18 w Elblągu w katalogu Gwiazdor

Certyfikat Strona Przyjazna Dzieciom

sp18elblag@wp.pl

AKTYWNIE PO ZDROWIE

Z KART KRONIKI ZDROWIA 2015/2016
Bystrzaków Eko dzieciaków z kl. IIb pod wodzą p. J. Jagiełło i klasy II f pod wodzą p. Ania Nawrockiej

Zadaniem programu "Aktywnie po zdrowie" jest między innymi pogłębienie wiedzy rodziców na temat zdrowego odżywiania dzieci oraz ich aktywności fizycznej. Na stronie internetowej programu rodzice i opiekunowie znajdą wiele ciekawych artykułów. Zapraszamy  do korzystania z tej strony.

Zdrowo jem, więcej wiem! Baw sie z nami -owocami, warzywami! Dzieci z klasy 2f napisały zabawne historyjki o warzywach i owocach i ich przewadze nad słodyczami.

Baw się z nami owocami, warzywami ! - konkurs

Zadanie polegało na napisaniu przez dzieci zabawnej historyjki w postaci bajki, wiersza lub komiksu – o warzywach i/lub owocach i ich przewadze nad słodyczami.

Dzieci z wielkim zapałem przystąpiły do wymyślania swoich historyjek. Kto ma nieco mniejsze zdolności plastyczne pomagał sobie elementami wyciętymi z czasopism. Kolejnego dnia wykonywaliśmy projekty okładki do naszej owocowo- warzywnej książeczki. Potem nastąpiły burzliwe obrady, którą pracę wybrać. Dzieci nie były jednomyślne , musieliśmy się długo naradzać.
Ostatecznie wygrała praca Mai. To właśnie ona wymyśliła nazwę naszej drużyny BYSTRZAKI EKO DZIECIAKI. Użyła też tej nazwy w swojej pracy . Podobną pracę z aniołkiem i diabełkiem miała inna dziewczynka , ale jej praca nie była tak estetyczna. Napisy natomiast wzbudziły salwy śmiechu, a śmiech to zdrowie.
Dzieci naprawdę się napracowały i były bardzo pomysłowe. Pojawiły się chore od cukierków ząbki, płaczące cukierki , których już nikt nie chce. Na pracy Krzysia królują warzywa i owoce. Dawid postanowił, że warzywa przemówią ludzkim głosem i ogłoszą , jakie są zdrowe.

Galeria prac

ŚNIADANIE DAJE MOC
Już od pięciu lat, 8 listopada obchodzimy Dzień Śniadanie Daje Moc wspólnie ze szkołami z całej Polski. W bieżącym roku szkolnym 2015/2016 śniadaniowe święto będzie obchodzone w piątek - 6.11.2015. Zmiana ta wynika z faktu, iż 8 listopada wypada w dzień wolny od pracy (niedziela).

Smacznie - zdrowo - kolorowo
W klasie II b odbyły się zajęcia  o owocach i warzywach, podczas których dzieci nauczyły  się rozpoznawać owoce i warzywa (zmysłami: wzroku, dotyku, smaku) i zapoznały  się z pięcioma grupami kolorystycznymi owoców i warzyw, a także jaką wartość odżywczą mają owoce i warzywa oraz jaką odgrywają rolę w ich codziennej diecie.

Mamy swoją gazetkę na szkolnym korytarzu. Zaglądajcie tam a dowiecie się wielu ciekawych rzeczy o zdrowym stylu życia. Obecnie na naszej gazetce królują witaminki.

Drużyna Bystrzaki Eko dzieciaki (uczniowie klasy II b ) przystąpili do realizacji etapu jesiennego programu "Zdrowo jem więcej wiem". Uczniowie najbardziej kochają sport , dlatego z radością opracowali propozycje gier terenowych .Wygrała gra "Kasztanobranie".

Dzieciom nie brakowało pomysłów, sami zobaczcie.

Zdobywając wiedzę w szkole, uczniowie spędzają dużo czasu, siedząc w ławkach, słuchając nauczyciela, pisząc, czytając. Wymaga to dużej koncentracji uwagi i wytężonej pracy mózgu. Konieczny jest zatem relaks. Najbardziej polecana i sprawdzona forma relaksu to aktywność fizyczna, czyli ćwiczenia, gry i zabawy.

7 listopada Dniem Zdrowego Śniadania
7 listopada br. za sprawą Partnerstwa dla Zdrowia odbędzie się, w szkołach podstawowych, ogólnopolska akcja edukacyjna pod hasłem: „Śniadanie daje moc”. Tego dnia dzieci w klasach 1 – 3 wraz z rodzicami i nauczycielami zjedzą wspólne śniadanie w klasie oraz będą rozmawiać o roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Akcja edukacyjna „Śniadanie daje moc” ma na celu zwiększenie świadomości o zdrowym odżywaniu dzieci.