>

Aktualności

  • Dorota Życzkowska
  • Osiągnięcia

Franek Rekiel z klasy III a wygrał główną nagrodę - tablet

Co roku, 16 października, z okazji Światowego Dnia Żywności, Bank Żywości w Elblągu organizuje Strajk Żywności. Celem obchodów Światowego Dnia Żywności jest pogłębianie świadomości opinii publicznej na temat globalnych problemów żywnościowych i wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem, niedożywieniem i ubóstwem. W 1996 roku odbył się pierwszy Światowy Szczyt Żywnościowy i zgromadził reprezentantów ze 185 krajów. Postanowiono do 2015 roku zredukować o połowę liczbę głodujących dzieci, mężczyzn i kobiet. Drugi Światowy Szczyt odbył się w 2002 roku. Równolegle w Rzymie, w dniach 10–13 czerwca 2002, odbyła się debata, która skupiła reprezentantów z 650 organizacji praw człowieka, pracowniczych i rolniczych z 92 krajów. Banki Żywności organizuję różne wydarzenia w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Żywności , żeby zwrócić uwagę społeczności lokalnych, w których działają na obydwa problemy: marnotrawstwo żywności i niedożywienie, w szczególności dzieci i młodzieży. Trzeba podkreślić, że niedożywienie nie zawsze wynika z ubóstwa, często jest skutkiem złego sposobu odżywiania się. Toteż w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa finansowanego z funduszy unijnych prowadzimy warsztaty uczące zasad zdrowego odżywiania się. Bank Żywności w Elblągu stara się edukować przede wszystkim dzieci i młodzież, zgodnie ze starym porzekadłem, że „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Stąd wydarzenia organizowane w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Żywności kierowane są głównie do najmłodszego pokolenia – w nadziei, że wyrobią w sobie dobre nawyki i na problem marnowania żywności zwrócą też uwagę w swoich domach.

Nasi uczniowie przystąpili do konkursu plastycznego pt. Nie marnuję, segreguję, organizowanym przez Bank Żywności. Franek Rekiel z klasy III a wygrał główną nagrodę - tablet!!! Gratulujemy!

Najnowsze

Dzień Przyjaźni

Dzień Przyjaźni

10 czerwca 2021
Z kulturą mi do twarzy

Z kulturą mi do twarzy

10 czerwca 2021
Karta rowerowa

Karta rowerowa

10 czerwca 2021

Szkoła Podstawowa nr 18 im Franciszka II Rakoczego
ul. Węgrowska 1
82-300 Elbląg 

 

Informacje

tel.  55 625-86-40 
      55 625-86-43

sp18elblag.sekretariat@wp.pl

© 2017 Szkoła Podstawowa nr 18 w Elblągu